S.S.S
PARASAILING İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR


1. Parasailing tekneleri bir uçuşta kaç litre dizel yakmaktadır ?
 • Yakıt sarfiyatı teknenizin motor gücüne, alt gövde yapısına, o anki rüzgar durumuna, uçuracağınız müşterinin ağırlığına,kullandığınız paraşütün kalitesine bağlı olarak değişir. Ancak orta-az rüzgarlı bir havada, Yanmar 370hp motorlu ve jet türbünlü bir tekne uçuş başına ortalama 3 litre dizel yakıtı tüketmektedir. İyi rüzgarın olduğu yerlerde uçuş başına tüketim 1 litrenin altına düşmektedir. Tüketimdeki en önemli faktör rüzgardır.
2. Bir parasailing teknesinde kaç kişi çalışmalıdır ?
 • Kaptan ve bir yardımcı olmak üzere 2 kişi yeterlidir. Kaptan tekneyi kullanırken yardımcısı trapezlerin(harness) giydirilmesi, paraşütün açılması ve GoPro kameraların ayarlanması gibi işlerle meşgul olur.
3. Parasailing teknesini kullanabilmek için hangi belgelere sahip olmak gerekir ?
 • Parasailing teknesini kullanacak olan kaptanınızın gemi adamı belgesine sahip olması yeterlidir. Bu sadece tekneyi kullanmaya yarayan belgedir. Parasailing operatörlüğü için hiçbir belge gerekmemektedir.
4. Parasailing tehlikeli midir ?
 • Kesinlikle hayır. Genellikle paraşüt ipinin kompasından korkulur ancak bu olsa bile müşteriniz yavaş bir şekilde suya iner. Yüzme bilmese dahi üzerindeki can yeleği onu güvenle suyun üstünde tutar. Teknenin motoru bozulabilir yada yakıt bitebilir. Bu durumlarda da aynı şekilde yavaş birşekilde suya inilir ve herhangi bir risk oluşmaz.
5. Parasailingde yaş sınırı nedir ve kimler parasailing yapmamalıdır ?
 • 3 yaşın üzerindeki herkes parasailing yapabilir. 12 yaşın altındaki çocuklar ancak yetişkin bir kişiyle binebilirler. Hamile bayanların, yüksek kalp rahatsızlığı olan kişilerin ve alkollü kişilerin binmesi uygun değildir.
6. Parasailing Teknesi alırken nelere dikkat etmeliyim ?
 • Dünyada pek çok üründe olduğu gibi parasailing teknelerinin de kopyaları yapılabilmektedir. Genellikle amatör firmaların tercih ettiği bu yöntem ile üretilen tekneler teknolojik üretimden ve kaliteden çok uzak üretilmektedir.
7. Teknelerin garanti süresi ne kadardır ?
 • Bütün teknelerimiz 5 yıl garantilidir. Motor bu garantiye dahil değildir.
8. Hangi tekne bana daha uygun ?
 • Tekne belirlemede en önemli faktör bütçedir. Yeni tekne alacak bütçeniz yok ise ikinci el bir tekneye yönelebilirsiniz. Bu konuda size profesyonel danışmanlık sunabilmemiz için bu iş için ne kadar bütçe ayırdığınızı, rakip işletmelerin pozisyonunu ve hedeflediğiniz çalışma yoğunluğunuzu lütfen bize bildiriniz.
9. Parasailing teknesinin fiyatı ne kadardır ?
 • Parasailing teknesinin fiyatı; tekne modeline, motor ve drive seçeneğine göre değişmektedir. Ancak bir genelleme yaparsak bütün ekipmanları ve motorla birlikte parasailing teknesi 45.000 ile 90.000 Euro arasında fiyata alınabilmektedir.
10. Parasailing teknesini test edebilir miyim ?
 • Tabiki evet. Satın almaya karar verdiğiniz tekneyi kışın dahi olsa test edebilirsiniz. Bunun için size özel bir randevu veriyoruz, o gün sizin için teknemizi suya indirip bütün yönleriyle test etmenize olanak sağlıyoruz.
11. Tekne almaya karar verdim ancak ödeme şekli nasıl olacak ?
 • Genel olarak tercih ettiğimiz yöntem % 30 sözleşme sırasında peşin olarak, %40 motor ve drive unit alınma aşamasında, kalan %30 ise teslimattan 1 hafta önce olacak şekildedir.
12. Shipping konusunda bilgi verir misiniz? Hangi dış ticaret satış şekillerini kullanıyorsunuz ?
 • Fiyatlarımıza shipping ücreti dahil değildir. Ancak talep ederseniz sizin için shipping işlemlerini yapan firmalar ile anlaşabiliriz. İhraç ettiğimiz ürünlerde teslimat şeklimiz FOB dur.
13. Parasailing işini yapmayı bilen bir ekibim yok bu konuda satış sonrası desteğiniz var mı ?
 • Tabiki evet. İsterseniz kendi ülkenizde kendi teknenizde, isterseniz Türkiye’de bizim teknelerimizde bu hizmeti sizlere vermekteyiz. Tecrübeli kaptanlarımız kısa zamanda sizin ekibinizi en iyi şekilde eğitecek, parasailing kaptanlığının ince detaylarını öğretecek hatta; motorun, teknenin ve vincin bakımlarını kendileri yapabilecek duruma geleceklerdir.
S.S.S - Alesta Marine - Parasailing Tekneleri,Sürat Tekneleri, Flyboard, Yüzer İskeleler, Diving teknesi, Sea Turtle, Pedal Botlar, Cam kano, Fly Fish
Parasailing Tekneleri,Sürat Tekneleri, Flyboard, Yüzer İskeleler, Diving teknesi, Sea Turtle, Pedal Botlar, Cam kano, Fly Fish
S.S.S,