Parasailing Hakkında

Su paraşütü veya tekne paraşütü olarak da bilinen parasailing adrenalin seven Avrupalılar tarafından 1980’li yılların öncesinde yapılmaya başlanmış ve her geçen yıl biraz daha ilgi görerek yaz aylarının sevilen aktivitelerinden biri haline gelmiştir. Sporla karıştırılmaması gereken bu aktivite daha ziyade yamaç paraşütü tarzında eğlenceli bir yolculuk niteliğindedir ve suyun olduğu her yerde yapılabilir.

Gelişen teknoloji sayesinde bugün parasailing işi çok güvenli hale gelmiştir. Tehlikeli görünmesine rağmen su sporlarının en güvenli dalıdır. Bütün kontrolün kaptanda olması nedeniyle uçan kişiye sadece güzel manzarayı seyretmek kalır. Bu nedenle her yaştan insanın yoğun ilgisini çekmektedir.

Parasailing deneyimi yaşayan kişilerin tanımlarına göre bu deneyim insana doğa ile başbaşa olduğu hissini veren, atmosferdeki sakinliğin tadını almasını sağlayan olağanüstü bir olaydır. Kişilere muhteşem bir seyir zevki imkanı da veren tekne paraşütünü deneyenler tarifi olmayan bir sessizlik ve yalnızlık duygusu yaşadıklarını ve parasailing yaparken kendi kendine konuşmanın çok değişik bir duygu olduğunu ifade etmişlerdir.

Parasailing işi bugün en çok su sporları istasyonları, oteller ve beach clublar tarafından işletilmektedir. Parasailing tekneleri aynı zamanda ‘’fast trip’’ adıyla turistlerin güzel koyları, şelaleleri ve mağaraları gezdirildiği bir konseptte de kullanılmaktadır. Jet türbünü sistemi takılarak 360 derece spin atan jet boat yada power boat şeklinde de pazarlanabilir.
 
 
 
 
 
Parasailing fiyatları ülkeden ülkeye hatta şehirden şehire değişmekle beraber Türkiye’de ortalama 10 dakika uçuş için Single uçuşlar 50 Euro, Double uçuşlar için 80 Euro fiyata satılmakta ve teknelerimiz sabah 9 dan akşam 9 a kadar durmadan hizmet vermektedir.
 
 
 
 
Yüksek karlılığıyla yatırımcıların ilgisini çeken parasailing işi, extra gelir olarak fotoğraf ve video satışlarıyla da çok ciddi kazanç sağlamaktadır. Özellikle Go Pro Action kamera ile yapılan çekimler %80 satış başarısı ile 50 Eurodan alıcı bulmaktadır. Paraşüt ipine yerleştirilen 1 adet GoPro uçan kişiyi ve arkasındaki paraşütü çekerken, ikinci kamera ise uçan kişinin kaskına yerleştirilir. Yukarıdaki eşsiz manzarayı ve uçan kişinin yaşadığı heyecanı kaydeden bu kameralar sayesinde müşterileriniz yaşadıkları bu güzel anları ölümsüzleştirmek isteyecek, fotoğraf ve videolarını satın alacaklardır. Çekilen videolar bir CD’ye kopyalanarak müşteriye sunulur. 2 adet Kamera maliyetini düşünmezseniz CD’nin maliyeti yok gibidir.     
            
 
Parasailing işi ile ilgili merak ettiğiniz yada sormak istediğiniz herhangi bir konu için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
 
Parasailing Hakkında - Alesta Marine - Parasailing Tekneleri,Sürat Tekneleri, Flyboard, Yüzer İskeleler, Diving teknesi, Sea Turtle, Pedal Botlar, Cam kano, Fly Fish
Parasailing Tekneleri,Sürat Tekneleri, Flyboard, Yüzer İskeleler, Diving teknesi, Sea Turtle, Pedal Botlar, Cam kano, Fly Fish
Parasailing Hakkında,